"Відкрити в кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися і розквітнути"

Всілякі цікавинки

ПОКИ ІСНУЄ ЛЮБОВ, ПОКИ ЛЮДИ БУДУТЬ ПИСАТИ ПИСАНКИ — БУДЕ ІСНУВАТИ СВІТ...
Писанка, драпанка, крапанка, крашанка… Ось яке велике розмаїття традиційного символу Великоднього свята! Ніхто вже не може уявити собі великоднього кошика без цього різнобарвного маленького дива. З давніх-давен яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду тощо. Ще в дохристиянських уявленнях наших предків яйце було прообразом нового життя, адже з нього «не живого» народжується «живе». Якщо поглянути дещо глибше, ще з початків християнства цей символ Воскресіння Христа пов’язували із біблійними подіями. Про цей Великодній символ сказано: «Яйце є символом відродження життя ранньою весною».А мистецтво писанкарства підкреслює самобутність та автентичність української традиції.

На Рівненщині знайшли писанку, якій 950 років

Глиняну писанку, виготовлену 950 років тому, вдалося знайти археологам на березі водосховища у Демидівському районі Рівненської області. Експедицію здійснив Інститут археології Національної академії наук. Керівник експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Денис Козак зазначив, що унікальна знахідка збереглася таким чином, що "ніби вчора зробили".
Писанка, якій 950 років
"Глибоко етнографічна річ. По ній хвилі – як символ води, і символ родючості – колоски. Закладали в це сакральний смисл, безперечно. Вони туди камінець клали, потім заліплювали глиною, і виходила така колотушка. Вважалося, що мало магічну дію", – розповідає він.
Він також повідомив, що  належить до XII століття, тож вона є перша настільки старовинна , знайдена на Волині.

У Китаї за поширення неправдивих чуток в Інтернеті можна отримати три роки в’язниці


Китайський  затвердив  про кримінальну відповідальність за поширення чуток і неправдивої інформації у глобальній мережі. Як повідомляє Reuters,-користувачі, які розмістили в онлайні невірні дані, отримають три роки в’язниці – звичайний термін, передбачений китайськими законами за .
Зрозуміло, що не всі користувачі будуть притягуватися до відповідальності. Покарання буде лише у тому випадку, якщо кількість відповідей у темі, створеної "брехуном", досягне 500, а також якщо тема набере 5000 переглядів.
Уряд пояснив впровадження закону у зв’язку із заворушеннями у суспільстві через почастішання подібних випадків. "Величезна кількість людей читають і сприймають серйозно те, що пишуть в Інтернеті, і як наслідок, отримують психологічні травми. Ні в одній країні  не має на увазі наклеп", – заявив представник судової влади Сун Джунгонг (Sun Jungong).
У Китаї до інформаційних повідомлень у Мережі ставляться досить серйозно. Нагадаємо, нещодавно до 14 років позбавлення волі був засуджений чиновник Ян Дака (Yang Dacai), якого звинуватили у корупції. Приводом послужили викладені в Інтернеті фотографії, на яких він хизувався дорогим годинником.

Поради як правильно відпочивати


Літо-літечко! Час відпусток з довгоочікуваними змінами у житті, можливістю відволіктися, розслабитися, відключитися від напруженого повсякдення, набратися нових вражень і отримати заряд енергії на майбутні півроку, а то й на рік...
Погодьтеся, працівник покладає на літню відпустку великі надії. При цьому, щоправда, часом забуває, що для того, аби провести кілька безтурботних тижнів, недостатньо лише обрати місце відпочинку і формально вирішити організаційні питання. Адже по-справжньому "вирватися" з виру повсякдення не так вже й просто, навіть географічно віддалившись від місця роботи, пише Deutsche Welle.
Без трудових буднів у багажі
Про те, що принцип "як з очей, так і з думки" діє далеко не завжди, свідчить опитування, яке один з популярних німецьких порталів з працевлаштування Stepstone.de провів серед 1430 кваліфікованих фахівців, що працюють у Німеччині.
Агенція OTS, цитуючи це опитування, зазначає, що 21%, тобто кожному п’ятому респонденту, взагалі не вдається по-справжньому "відключитися" у літній відпустці.
Практичні поради трудоголікам у відпустці
37% опитаних заявили, що вони можуть повністю відволіктися від трудових буднів, але не відразу, а лише після декількох днів відпустки. Ще 42% – справжні щасливці, здатні зануритися у  від самого першого дня. Одним словом, відразу перейти з робочого режиму у режим відпустки можуть не всі: комусь для цього потрібен певний час, а комусь, можливо, навіть треба докласти зусиль.
 стартує вчора
Дуже важливо правильно розпланувати останні кілька днів перед виходом у відпустку, радять експерти німецького сайту Stepstone.de. У цей час відпочивальники передають справи колегам, які будуть їх заміщувати впродовж кількох тижнів.
Роботи виникає тоді більше, ніж зазвичай, і останній день перед відпусткою нерідко перетворюється на справжні перегони з перешкодами, які вимотують фізично і емоційно і позбавляють можливості насолоджуватися заслуженим відпочинком від самої першої хвилини. Тож до останнього робочого дня треба готуватися заздалегідь, ретельно все обміркувавши і намітивши часові орієнтири.
Практичні поради трудоголікам у відпустці
Прийти з роботи після 10- або 12-годинного робочого дня, а потім ще й збирати поспіхом валізи? Ні! Такий перехід на відпустку може абсолютно зіпсувати початок жаданого відпочинку. Тут недалеко і, як кажуть, до гострих відчуттів, коли, наприклад, відпочивальник в останні хвилини перед реєстрацією на авіарейс з жахом виявляє, що забув удома квитки на літак.
Щоб цього уникнути, не слід планувати початок поїздки на перший день відпочинку, а залишити пару зайвих днів, щоб зібрати без цейтноту валізи і по-справжньому налаштуватися на відпочинок.
Та й у кінці відпустки непогано мати зайвий вихідний, щоб підготуватися до трудових буднів. Якщо ви заплануєте такий часовий місток для переходу у робоче повсякдення, це допоможе вам продовжити позитивний ефект від відпочинку, стверджують експерти німецького видання Wirtschaftswoche. І навпаки, якщо ви почнете з роботи безпосередньо наступного дня після приїзду з відпустки, ваші накопичені запаси енергії швидко вичерпаються.
Щоб відпочинок не перетворився на 
Ще одна з частих помилок – перевантажувати відпустку екскурсіями, походами тощо. Звичайно, відпустка має бути активною, і помиляється той, хто прописує собі виключно відлежування у гамаку або на пляжі як єдиний вірний засіб проти стресу. Утім, не слід перегинати палицю, не даючи собі відпочити і примушуючи "відпрацювати" всі пункти насиченої програми подорожі. А трапляється це нерідко.
У Німеччині, наприклад, такий підхід до планування вільного часу настільки поширений, що існує навіть спеціальний термін – "стрес вільного часу" (Freizeitstress).
Практичні поради трудоголікам у відпустці
Необхідність поспішати від одного запланованого заходу до іншого – це справжній ворог хорошого відпочинку, стверджують автори жіночого журналу Brigitte. Вони дають такі поради: не стежте за часом, залишайте наручні годинники у валізі, а мобільні телефони – вдома, беріть з собою у відпустку мінімум одягу і перестаньте рахувати калорії!
Напевно, деяким діловим жінкам ці поради можуть здатися нездійсненними, але ефект від такої радикальної відмови від звичного життя може перевершити всі очікування. Варто тільки спробувати!
Чи є життя поза Інтернетом?
Що найбільше заважає розслабитися відпочивальникам? Звичайно, мобільні телефони, смартфони, Інтернет, загалом – наше бажання не втрачати зв’язку із зовнішнім світом. Крім того, не кожен може дозволити собі бути недосяжним для роботодавця. Але й у цьому випадку можна вжити деяких заходів: по-перше, поговорити з шефом і запитати його, чи дійсно ви повинні бути на зв’язку день і ніч.
Може, це не так вже й необхідно, а ви про це не здогадувалися через надто розвинене почуття відповідальності. Може, варто домовитися, щоб вас турбували лише в екстрених випадках? Якщо ви ніяк не можете – навіть на пару тижнів – вивільнитися з інформаційної павутини, то заплануйте собі певний, чітко обмежений час для виходу в Інтернет.
Важко? Звичайно. Але спробувати варто. Адже гарний відпочинок – це фундамент успішної та ефективної роботи.


Стиснутий правий кулак допомагає мозку під час навчання

Американським психологам на чолі з Рут Проппер з Державного університету Монтклер (Montclair State University) вдалося з’ясувати, що стиснутий  правої руки допомагає при запам’ятовуванні нового матеріалу, наприклад слів, тоді як стиснута у  ліва рука активує короткочасну . Однак ці твердження справедливі лише у тому випадку, якщо ви правша. Причина такого незвичайного ефекту, на думку фахівців, криється у стимулюванні різних півкуль головного мозку.
Результати дослідження були вперше опубліковані на сайті медичного журналу PLOS ONE. Учасникам експерименту (51 чоловік) було запропоновано запам’ятати за короткий проміжок часу список із 72 слів. Найкраще із цим завданням впоралися ті випробувані, хто під час запам’ятовування стискав правий кулак, а при відтворенні – лівий, йдеться у статті.
"Отримані результати свідчать, що деякі прості рухи тіла можуть тимчасово змінювати функції мозку і покращувати пам’ять", – заявив керівник експерименту.
Хоча під час експерименту не вимірювалася активність головного мозку, а число учасників було невеликим, американські вчені вважають, що отримані результати все ж мають певну значимість для науки.

Природні засоби проти безсоння

 відновлює організм. Його нестача підвищує ризик появи таких важких захворювань, як серцева недостатність і ракові пухлини.  також робить нас розумнішими. Проте дослідники вважають, що на даний час понад 10 відсотків людей хронічно недосипають.
Якщо вам складно потрапити у царство мрій і залишитися у ньому, не слід відразу ж хапатися за прописане , яке може викликати звикання, виявитися шкідливим за наявності певних життєвих обставин чи навіть відверто дурманним. Адже науці відомо безліч продуктів, напоїв, трав та інших природних засобів, які допоможуть вам заснути природним шляхом.
Більше того, нещодавно вчені виявили прямий зв’язок між напоєм із кислої вишні і здоровим і міцним сном. Тож представляємо увазі читачів ряд способів і засобів проти , які дарує нам сама природа.
Вишня
У ході невеликого дослідження його учасникам запропонували протягом двох тижнів вранці і ввечері випивати по 100 грамів напою з кислої вишні, після чого вони повідомили про значне поліпшення сну. Оскільки у вишнях багато мелатоніну – гормону, що відповідає за сон – можна пробувати з’їдати порцію цих корисних плодів перед тим, як лягати у ліжко, якщо ви не хочете вживати напій.
Риба
Риба
Деякі види риб і морських тварин, такі як креветки, тріска, тунець і палтус, містять білок , який стимулює сон. Проте оскільки не всі морепродукти є здоровим вибором для нас (у деяких з них багато забруднюючих речовин) або для планети (багато морських створінь піддаються надмірному вилову, або ж методи їх вилову пов’язані зі знищенням інших видів), рекомендуємо тихоокеанську тріску і довгоперий тунець.
Вуглеводно-білкові страви
Вуглеводно-білкові страви
Якщо дотримуватися вищенаведених інструкцій щодо морепродуктів для вас занадто складно, можна отримувати свою порцію триптофану і з інших продуктів. Напевно, ви знаєте, що чашка теплого молока допоможе вам заснути завдяки вмісту триптофану. Але для кращого засвоєння та оптимального використання цього білка як стимулятора сну рекомендується змішувати його з вуглеводами. Спробуйте перед сном з’їсти тарілку продукту з цільних круп, залитого органічним молоком.
Лимонна м’ята
Ця рослина з лимонним ароматом протягом багатьох років використовувалася як снодійне. Окрім того, вона сприяє покращенню травлення і має заспокійливий ефект. Спробуйте чай з лимонної м’яти, настоявши 1-2 чайні ложки висушеної трави у склянці води протягом 5-10 хвилин. (Якщо ви приймаєте тиреоїдні препарати, проконсультуйтеся з лікарем, оскільки у зв’язку із вживанням такого чаю може з’явитися необхідність змінити дозування.)
Інші трави
Інші трави
Якщо вам не подобається лимонна м’ята, в якості іншого природного снодійного можна спробувати . Просто заваріть 4 столові ложки трави у склянці гарячої води, залиште настоятися на чотири години, відцідіть і пийте теплим. Якщо ж у вас немає бажання возитися з настоями, які треба відціджувати, то ромашкові і валеріанові чаї – також відомі снодійні напої – можна знайти у магазинах органічного харчування у сухому і вже упакованому вигляді.

Google має намір об’єднати свої комунікаційні сервіси в один

У рамках нової стратегії розвитку компанія  збирається провести серйозну реорганізацію своїх сервісів спілкування. Зокрема,  Reader вже припинив своє існування, але це ще далеко не все.
Останнім часом у Google з’явилася безліч комунікаційних сервісів, деякі з яких дублювали окремі функції один одного. У недалекому майбутньому такі сервіси, як, Hangouts, Voice, а також мертвонароджені Wave і Buzz будуть об’єднані в один під загальним брендом Babble. Новий сервіс дозволить спілкуватися, використовуючи різні пристрої, як мобільні, так і стаціонарні.
Окрім того, Babble пропонуватиме набагато ширші функції, аніж звичайний чат. Це можуть бути відео-виклики, , засоби для відправлення файлів тощо.
Також дуже ймовірна інтеграція з , Google+ і навіть Drive. Таким чином, інтернет-гігант сподівається представити універсальний засіб , який задовольнив би усіх і, нарешті, став би по-справжньому популярним.

Математик зі США відкрив найбільше просте число

Американський математик Куртіс Купер виявив найбільше з відомих наразі простих чисел – так зване 48-е . Про це відкриття повідомляється на сайті проекту розподілених обчислень GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search).
Запис числа у десятковій системі числення складається з 17 425 170 знаків. Для порівняння довжина попереднього рекордсмена становила 12 978 189 знаків. Простим називається число, яке ділиться тільки на себе і на одиницю.
На перевірку простоти нового числа пішло 39 днів розподіленої роботи персонального комп’ютера в Університеті Центрального Міссурі, де працює Купер. Незалежна перевірка була здійснена відразу трьома дослідниками на різних машинах, включаючи 32-ядерний сервер, наданий компанією Новартіс.
Для Куртіса Купера новий рекорд став уже третім. Раніше найбільші прості числа йому вдавалося виявляти у 2005 і 2006 роках. У 2008 році математики з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі побили рекорд Купера, відкривши вже згадуване , записане 12 978 189 знаками.
За попереднє відкриття проект GIMPS отримав премію у 100 тисяч доларів від фонду EFF, обіцяну за відкриття першого простого числа, що записується більш ніж 10 мільйонами знаків. Отримані гроші проект розділив на невеликі премії для заохочення наступних відкриттів – так, Купер з 48-м числом Мерсенна претендує на 3 тисячі доларів.
Числа Мерсенна – прості числа виду 2n-1, де n у свою чергу також просте число. Для нового числа цей показник дорівнює 57 885 161. Популярність ці числа отримали у зв’язку з тим, що до них зручно застосовувати . До теперішнього часу нескінченність безлічі простих чисел Мерсенна не доведена.
Джерело: http://life.pravda.com.ua


Немає коментарів:

Дописати коментар